Procedura zakupu pojazdu:

Poniżej przestawiamy proces zakupu pojazdu z aukcji:

Wybór pojazdu

Wybór odpowiedniego pojazdu to najważniejszy krok. Znajdź wymarzony pojazd na portalach aukcyjnych lub sprecyzuj swoje wymagania i pozwól nam poszukać dla Ciebie czegoś odpowiedniego, spełniającego zakładane kryteria. Listę domów aukcyjnych z którymi współpracujemy znajdziesz w zakładce "Aukcje"

Przed przystąpieniem do licytacji sprawdzimy każdy pojazd w bazach CARFAX lub Autocheck. Pozwoli to sprawdzić ilość poprzednich właścicieli, wypadkowość, przebieg oraz przeszłość serwisową.

Podpisanie umowy

Po wybraniu odpowiedniego pojazdu dokonamy oszacowania kosztów importu. Zostaną przedstawione Ci prognozowane koszty i opłaty związane z licytacją oraz transportem do Polski Twojego samochodu bądź motocykla.

Większość zakupów odbywa się w trybie licytacji, dlatego też to Ty ustalasz kwotę maksymalną do jakiej możemy licytować. Oczywiście jesteśmy do dyspozycji w kwestii ustalania budżetu i opłacalności zakupu.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów strony podpiszą umowę oraz poprosimy Cię o wpłatę depozytu na zakup Twojego pojazdu.

Wpłata depozytu

Depozyt jest formą zabezpieczenia licytującego w przypadku rezygnacji klienta z zakupionego pojazdu. Jeśli wygramy licytację i będziesz chciał zrezygnować w wygranego pojazdu, dom aukcyjny obciąży nas kosztami. Depozyt w przypadku niewygrania aukcji podlega zwrotowi w przeciągu 2 dni roboczych lub na Twoje życzenie może zostać wykorzystany na poczet następnych licytacji.

Wysokość depozytu zależy od maksymalnej kwoty licytacji i wynosi 10% tejże kwoty. Nie mniej niż 3000PLN

Płatność za pojazd

Po wygranej aukcji poinformujemy Cię o tym fakcie. Będziesz zobowiązany do dokonania płatności za wygrany pojazd na konto firmowe w kraju w którym wygraliśmy licytację. Pieniądze muszą znaleźć się na danym koncie w przeciągu maksymalnie dwóch dni od daty zakupu, w przeciwnym wypadku dom aukcyjny będzie naliczał opłaty za każdy dzień zwłoki.

Przy dokonywaniu przelewu możesz liczyć na nasze pełne wsparcie i pomoc. Podpowiemy jak zrobić to najszybciej, najtaniej i najwygodniej.

Transport, odprawa, formalności

Po opłaceniu wygranej aukcji, Twój pojazd zostanie przetransportowany na nasz plac gdzie zostanie spakowany do kontenera i wysłany drogą morską do Europy.
Wysyłamy kontenery do Gdyni, Bremerhaven oraz Rotterdamu. Zajmiemy się odprawą celną w Twoim imieniu, do Ciebie będzie należeć tylko uregulowanie należności podatkowych oraz za obsługę agencji celnej.

Dostawa pod dom

To już ostatni etap, dostarczymy Twój zakup pod wskazany adres. Bez względu na to czy będzie to samochód, kamper, motocykl itp.
Na Twoje życzenie pomożemy w zapłaceniu akcyzy, wykonamy komplet tłumaczeń dokumentów oraz możemy zająć się naprawą Twojego samochodu.