Jakie samochody warto sprowadzać z USA?

 

Naszym zadaniem jest aby import auta z USA był dla Ciebie bezpieczny.

 
Jaki samochód kupić? – marka, typ, model, wyposażenie, silnik, – żeby nie wdepnąć na minę, nie mieć problemów z naprawą bądź ewentualną odsprzedażą.Oczywiście nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Napiszemy tutaj parę słów o imporcie uszkodzonych samochodów, bo takich ściąga się zdecydowanie najwięcej. Spróbujemy rozjaśnić trochę ten temat. Bo wiele osób nas pyta – co zrobić żeby było dobrze? Jeśli chcesz, dowiedzieć się więcej o kosztach, przejdź do naszej strony — import samochodów z USA koszty
 
Auta amerykańskie — Dodge, Jeep, Chrysler, Chevrolet, Ford
 

Takie samochody to marzenie wielu naszych klientów, kto nie śni o amerykańskim V8 ? Import samochodów z USA o amerykańskim rodowodzie to nasza codzienność. Mustangi, Challengery, RAM’y, Jeepy to hity sprzedażowe ostatnich lat. I nie ma się czemu dziwić, są to naprawdę świetne samochody.

Z naprawą oraz częściami nie ma aktualnie problemu, coraz więcej z tych aut jest oferowanych przez naszych europejskich dealerów np:

Ford Mustang VI generacji, Jeep Grand Cherokee, Dodge RAM, a nawet Chevrolet Camaro są dostępne w polskiej dystrybucji, przez co dostęp do części zamiennych czy blacharskich nie jest ograniczony. Import Forda Mustanga jest w ostatnim czasie bardzo popularny.

Części są dostępne w autoryzowanych serwisach obsługi lub w wyspecjalizowanych firmach, lub na rynku wtórnym.
Obecnie sprowadza się wiele tzw. Muscle Carów i z powodzeniem je naprawia i użytkuje. Wiele firm świadczy również usługi profesjonalnego tuningu czy przeróbek związanych z przystosowaniem ich na polskie drogi.
 
 
 
 
Ford Mustang z USA
Niekwestionowany hit importu – Ford Mustang z USA
 
Auta europejskie — BMW, Mercedes, Audi, Alfa Romeo, Porsche
 
Wiele modeli również tych na Europę produkowanych jest w USA — np. BMW serii X (X3, X5, X5M, X6 i X6M, X7) skąd są importowane na nasz rynek.

Hitem sprzedaży w naszej firmie jest BMW F30, ciekawy samochód w dobrej cenie i bardzo bogatym wyposażeniu.Codziennie odbieramy telefony z zapytaniem o taki samochód, gdzie klienci chcą zakupić tego typu auta z USA.

Dostępność części do europejskich samochodów jest bardzo dobra tak w ASO, jak i na rynku wtórnym.Co ciekawe pojawia się coraz więcej bardzo dobrej jakości zamienników oraz akcesoriów tuningowych.Nasze rodzime portale aukcyjne typu allegro,olx, oto moto na pewno pomogą w doborze części.\
Trzeba jednak zwrócić uwagę na droższe samochody segmentu premium, musimy pamiętać, że koszt samochodu czasami ma się nijak do kwot, jakie będziemy musieli przeznaczyć na naprawę!Wysoko wyposażone modele droższych marek będą wymagały większych nakładów finansowych.
Newralgiczne punkty to:
 
Zaawansowana elektronika — aktywne —radary, kamery 360 stopni, asystenci pasa ruchu, matrycowe lampy Led, technologia nightvision— tutaj naprawa nie należy do najtańszych i zapewne będzie potrzebna kalibracja wszystkich systemów bezpieczeństwa lub wspomagania kierowcy w wyspecjalizowanym warsztacie, lub serwisie producenta.
 
Zawieszenie — samochody klasy premium posiadają często zawieszenie pneumatyczne bądź jeszcze bardziej skomplikowane i zaawansowane zawieszenie aktywne, dostosowujące parametry do drogi, kierowcy, warunków atmosferycznych.
Tego typu naprawy również mogą być kosztowne i warto wszystko dobrze skalkulować oraz zostawić sobie jakiś procent budżetu na ewentualne niespodzianki.
 
Elementy Karbonowe — wiele marek samochodach szczególnie w bardziej sportowych wersjach, wyposaża swoje samochody w części karoserii wykonane z włókna węglowego.Najczęściej w celu obniżenia masy pojazdu oraz nadaniu mu charakteru.

Najczęściej możemy spotkać karbonowe maski, dachy, dokładki do zderzaka, spojlery. Ceny nowych części są czasami kosmiczne. Na szczęście na naszym rynku pojawiły się firmy, które mogą nam pomóc i naprawić uszkodzony element za ułamek kwoty nowego. Mając na uwadze powyższe informacje import aut z usa nie jest taki straszny 🙂

 
Alfa Romeo z USA
Powyżej Alfa Romeo Gulia z USA

 

Auta japońskie — Toyota, Mazda, Lexus, Nissan, Infinity

W tym przypadku powyższe informacje również będą miały zastosowanie. Przed zakupem zawsze sprawdź dostępność części zamiennych oraz ich ceny.

Import samochodów z USA, produkcji japońskiej z tzw., ciepłych stanów w USA. (Kalifornia, Texas, Arizona) niesie za sobą jeden duży plus. Będzie zazwyczaj dobra kondycja karoserii pod względem braku korozji. Jak wiemy w samochodach z kraju kwitnącej wiśni, korozja to spory problem i lepiej, żeby jej nie było.

 

Pamiętaj, że kupując samochód z USA za naszym pośrednictwem, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w naprawie lub zakupie części!